Prase i prijatelji

Dobrodosli u svet zivotinja !

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Kako ste i sta ste dresirali svog psa?

Ići dole 
AutorPoruka
Rottweiler Swonn-Rottie
Hipogrif
Hipogrif

Ženski
Broj poruka : 279
Tim : Psi
Datum upisa : 10.05.2008

PočaljiNaslov: Kako ste i sta ste dresirali svog psa?   Uto Maj 13, 2008 11:27 pm

Pisite o tome kako ste dresirali i sta ste sve dresirali svog psa...

Ja sam Kiaru dresirala:

SEDI - Pa i kao mala je kad joj nesto treba sedala, takod a sam to iskoristila. Drzim joj iznad glave granulu i ona seda(da bi pogledala gore). Tako sada i bez glasovne naredbe(uz pokret ruke) oce da sedne.

LEZI - Kada sam je naucila da sedne krenula sam sa naredbom LEZI ali naravno mozes se i derati psu na uvo on ce samo zamlatariti glavom ne znajuci sta trazis pa sam pocela po knjizi, lagano joj povlacila noge, i to je nekad uspevalo a nekad nije, zato sam pustila knjigu i krenula po svom. Rukom sam napravila "zatvor" oko njene poslastce tako da moze da ga njusne ali ne i da ga dohvati. Kako je vec otprilike znala sta je lezi ja sam sela dole i naredila joj da legne, ona je sela pa me gledala ma se "mrstila i uzdisala" a kad je videla da enma vajde na kraju je legla. Tako i sad dobvoljan je pokret rukom i ona ce bez glasovne naredbe da legne.

DONESI - za ovo ne mam sta da kazem uglavnom mi je sama donosila ali nekad nece da da pa ja samo stavim hranu u ruku i otvorim saku a ona odmah donese lopticu baci pored i halapljivo jede koskicu

SKOČI(hop) - Iskreno ona ovo ni ne zna ali kad ima neka bara pa se ja zatrcim onda dovoljno da kazem hop ili skoci i ona preskace baru, to je navikla gledajuci kako ja skacem...

ČEKAJ - Ovo uglavnom slusa krenula sam tako sto sam joj rekla sedi pa cekaj i tako se polako odaljavala, kako krene da ustane ja viknem sedi ili cekaj, pa nestanem iza vrata pa sam tu do nje i uz vezbu slusa. (mada kad vidi nekog psa ne slusa to)

K NOZI Ovo sam je uglavno,m ucila kad se umori pa je privucem sebi a ona onako umorna ne moze da se odupre pa ide uz mene. I tako polako polako pa sad slusa(ponekad nece) ikadje bas zivahna.

Zna jos dodji i izlozbenu dresuru(malo zeza nekad kad trcimo u dijagonali ali ovako je ok)

Ima jos nesto sigurno ali sad ne mogu da se setim, pa kad se setim recicu vam!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Kako ste i sta ste dresirali svog psa?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Prase i prijatelji :: Životnjski svet :: Sve o psima-
Skoči na: